eksi sozluk yeni tasarim - Ekşi Sözlük Tasarımını ve Logosunu Değiştirdi

Ekşi Sözlük Tasarımını ve Logosunu Değiştirdi

Okunma süresi: 2 dakika

1999 yılında Sedat Kapanoğlu (ssg)tarafından kurulan ekşi sözlük, yönetimini 2009 yılında Sözlük’e ortak olan Av. Başak Purut üstlendi. Alexa Türkiye verilerine göre ekşi sözlük Türkiye’nin en çok ziyaret edilen 5’inci sitesi, dolayısı ile bir çok kişi kayıtlı üye olmadığı halde ekşi sözlüğe giriyor.

Dünya sıralamasında ise 316’ıncı sırada. Yeni tasarımı genel hatları ile aynı görünse de bir çok açıdan revizyona uğramış durumda. Tasarımın yanında logoyu da değiştirmişler. Tasarımın değişmesi ile sözlükte başlıklar bir biri ardına açıldı. Bazı yazarlar tasarımı beğendi,bazıları ise eleştiri yağmuruna tutmuş durumda hatta ‘eski tema ger gelsin’ isimli bir başlık açan kullanıcılar  eski temayı geri istiyor.

Değişen teknolojiler ve yaşam tarzları sadeliği ön plana çıkarıyor bunun neticesinde değişim kaçınılmaz olabiliyor.Son yapılan yenilikler ile tasarım hak ettiği kurumsal yapıya kavuşmuş durumda.

eksi sozluk yeni logo - Ekşi Sözlük Tasarımını ve Logosunu Değiştirdi

Eski Tasarım

eksi sozluk eski tasarim - Ekşi Sözlük Tasarımını ve Logosunu Değiştirdi

Yeni Tasarım

eksi sozluk yeni tasarim - Ekşi Sözlük Tasarımını ve Logosunu Değiştirdi

Mehmet Emin Soylu – Tasarım Haberleri

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.