en iyi ucretsiz seo araclari - En İyi Seo Araçları

En İyi Seo Araçları

Dijital dünyadaki hızlı büyüme, endüstri liderleri ve pazarlamacılar üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor. Haliyle daha iyi arama sıralamaları almak için web sitenizi optimize etmeniz gerekiyor.

Google’ın algoritma değişiklikleri seo dünyasında adeta devrim yaratıyor ve yeni seo taktikleri SEO’yu zor bir görev haline getiriyor. Seo araçları ile sitenizi güncel algoritma değişikliklerine göre optimize edebilirsiniz. Değerli zamanınızı ve giderinizi azaltmanıza yardımcı olabilecek birçok SEO denetim aracı vardır.

Kullanılabilecek çeşitli araçlar vardır, ancak sizin için yararlı olabilecek en çok kullanılan 11 aracı sıraladım.

1. Ahrefs

Ahrefs, web sitenizi analiz edebilen ve kendi web içeriğiniz hakkında daha iyi kararlar almanıza yardımcı olacak anahtar kelimeler, geri bağlantılar ve sıralama profilleri üreten gelişmiş bir arama motoru optimizasyon aracıdır.

Web sitesi: www.ahrefs.com

Ahrefs’in odaklandığı noktalar

  • Size web sitenizdeki hassas web sayfalarının performansını analiz eden bir araç sunar.
  • Doğru anahtar kelimeler seçmenize ve konuların altındaki yüksek performanslı web sayfalarını aramanıza izin veren içerik denetleyicisi sunar.
  • Anahtar kelimelerin aylık arama hacmini ve belirli anahtar kelimelerin tıklama oranlarını oluşturmanıza yarayan ek bir araç sunar.

2. Google Web Yöneticisi

Google’ın web sitenizi görme biçimini kavramanın mükemmel yolu Google’a sormaktır. Google’ın Web Yöneticisi Araçları, Google aramasının ilkelerini ortaya çıkaran acemi dostu araçlardır.

Örnek olarak, Google’ın araçlarından biri olan al özelliği, belirli bir URL’yi gözlemlemenize izin verir ve düşük arama motoru optimizasyonu performansı için sorun gidermede kritik öneme sahiptir. Geri bildirim vererek daha iyi sonuçlar almak için söz konusu sayfayı değiştirmenize yardımcı olabilir.

Web sitesi: www.google.com.tr/webmasters

3. Google Analytics

Kuşkusuz, Google Analytics, ücretsiz olarak kullanılabilen ideal SEO denetim kaynağınız olacaktır. Sayfa görünümleri, web sitesi kullanıcılarınızın demografik özellikleri, web sitenizdeki hemen çıkma oranı, ziyaretçilerin kaynağı ve daha pek çok konuda bilgi verir.

Bilgilerin grafik çizimi, SEO’yu geliştirmek için web sitenizi optimize etmenize yardımcı olur. Doğru kullanıldığında, uygulama en iyi yatırım getirisini sağlar.

Web sitesi: www.analytics.google.com

4. Google PageSpeed ​​Insights

Bu, araç Google’ın masaüstü, mobil ve tablet vb. gibi farklı cihazlarda web sayfalarının daha hızlı yürütülmesi için formüle edilmiş web programlarından bir diğeridir.

Bu uygulama, her web sayfasının içeriğini analiz ederek size öneriler sunar. Sayfa yükleme hızlarını hızlı, yavaş ve ortalama olarak sınıflandırır.

Web sitesi: www.developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

5. GTmetrix

GTmetrix, web sayfası yükleme oranını ölçmek için tasarlanmış başka bir uygulamadır. Web sayfasının yükleme performansını çeşitli cihazlardan ve farklı coğrafi alanlardan değerlendirir.

Web sitesi: www.gtmetrix.com

6. SEO Site Checkup

Bu, SEO aracı, 6 temel başlık altında 45 değişkenin kontrolünü yapar, web sitenizin arama motoru optimizasyonu (SEO) derecelendirmesini anlaşılır bir biçimde raporlaştırır.

Bu uygulama web sitenizi tarar ve dürüst bir değerlendirme için ihmal edilmiş unsurları içeren genel bir SEO puanı oluşturur ve rapor sayfasında detaylarını gösterir.

Rapor sayfası, Arama Motorları Optimizasyonuna göre web sitenizdeki hataların neler olduğunu gözlemleme olanağı sağlar ve SEO’nuzu nasıl daha iyi hale getirebileceğinize dair ipuçları sunar.

Web sitesi:  www.seositecheckup.com

7. SEMrush

SEMrush, web sitelerinin performansıyla ilgili ayrıntılı olarak analizler yapan mükemmel derecede rapor sunan bir araçtır. Bu araç, arama motoru optimizasyonu (SEO) için çok sayıda analiz aracı sunar.

Anahtar kelime araştırması, bu aracın en önemli özellikleri arasındadır. Bir web sitesinde hangi anahtar kelimelerin hangi sıralamada olduğunu, tam olarak hangi web sayfasının hangi konumda sıralandığını, aylık arama hacmini ve daha fazlasını bulmasını sağlar.

Web sitesi:  www.semrush.com

8. Screaming Frog SEO Spider

Screaming Frog SEO Spider, bir arama motoru pazarlamacısının favori arkadaşıdır. Esas olarak SEO için tasarlanan bu uygulama, tanımladığınız web sitelerini tarar ve paylaşılan arama motoru optimizasyonu sorunları için URL’leri analiz eder. Bu araç, özellikle daha belirgin web siteleri için, zaman alan bir eylem sürecini hızlandırır ve uygular. Normalde URL’leri tam olarak değerlendirmek günler veya haftalar sürebilir.

Web sitesi:  www.screamingfrog.co.uk/seo-spider

9. Majestic

Dünyadaki en önemli link analiz aracıdır. Majestic, bir dizin araması için en uygun SEO denetim uygulamanız olabilir. Dijital Pazarlama için arama motoru uygulaması sağlar. Uygulama, URL’leri analiz etmek, potansiyel müşterilerle karşılaşmak, geri bildirimleri değerlendirmek, denetim hizmetleri ve daha pek çok şey için arama sonuçlarını güçlendirir.

Web sitesi:  www.majestic.com

10. MOZ

Moz, bağlantı analizi (açık site gezgini), sayfa optimizasyonu ve anahtar kelime araştırması için kaliteli araçlar içeren bir yazılım paketidir. Moz’un anahtar kelime gezgini, piyasadaki en iyi anahtar kelime araştırma araçlarından biridir. Belirli bir anahtar kelime için arama sonuçlarında görünen SERP özellikleri hakkında süper yararlı bilgiler sağlar.

Web sitesi:  www.moz.com

11. Panguin Aracı

Barracuda’dan sağlanan Panguin uygulaması sadece özel bir araçtır. Web sitenizin Google’ın algoritma yükseltmelerinden etkilenip etkilenmediğini denetlemenizi sağlar. Bu güncellemelerden etkilendiğinde de oluşan dalgalanmaları gösterir. Cezalardan kaçınmak için ideal bir SEO denetim aracıdır.

Web Sitesi: www.barracuda.digital/panguin-seo-tool/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.