en iyi seo araclari - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

Listedeki ücretsiz seo araçları, kişisel bloğumun aylık 50k tıklanmasında yardımcı oldu. Bu araçlar 2019’da bile hala çalışıyor ve en önemlisi ücretsiz. İşte en iyi ücretsiz seo araçları:

1. Answer The Public

Çoğu SEO aracı verilerini aynı yerden alır, Google Anahtar Kelime Planlayıcısından. Halkın cevabı, farklı. Bu şık araçlar, insanların forumlarda, bloglarda ve sosyal medyada sorduğu soruları bulur ve bu soruları harika anahtar kelimelere dönüştürür.

En İyi Özelliği, vs Anahtar Kelimeleri Bulması: Google’da kaç kişinin “X vs. Y” anahtar kelimeleri aradığına şaşıracaksınız. Örneğin: “iPhone vs. Android” gibi. Bu araç karşılaştırma anahtar kelimelerini ustalıkla bulur.

Website adresi: www.answerthepublic.com

2. Woorank SEO ve Web Sites Analiz Aracı

Woorank firması tarafından geliştirilen bu araç çok kullanışlı bir Chrome uzantısıdır. İlk önce, genel bir SEO puanızı belirler. Ardından, tam olarak sitenizin sayfa içi ve sayfa dışı SEO’sunu nasıl geliştireceğinizi gösterir.

En İyi Özelliği Pazarlama Kontrol Listesi: Çoğu SEO aracı yalnızca sorunlardan bahseder çözümden bahsetmez. Woorank’ın harika yanı, karşılaştığınız sorunları çözmek için kullanabileceğiniz, işlem yapılabilir bir kontrol listesi sunmasıdır.

Website adresi: www.woorank.com

3. Can I Rank

Can I Rank, çok detaylı bir anahtar kelime aracıdır ve çoğu araçtan farklı olarak, CanIRank size sadece “Bu anahtar kelime gerçekten rekabetçi” 
veya “Bu anahtar kelimenin rekabeti düşük” demez. Bunun yerine, o anahtar kelime için sıralama yapıp yapamayacağınızı size söyler.

canirank - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

En iyi özelliği, bu anahtar kelimeyi nasıl daha iyi hedefleyebilirsiniz?CanIRank sadece ilk sayfa rakabetinde yardımcı olmaz ayrıca belirli bir terim için sıralamanıza yardımcı olacak ayrıntılı öneriler sunar.

Website adresi: www.canirank.com/

4. Google’ın Mobil Uyumluluk Testi

Google’ın son zamanlarda algoritmalarında büyük bir değişiklik yaptığını duymuş olabilirsiniz. Bu değişiklik resmen “ Mobil İlk İndeksleme ” olarak adlandırılmıştır. Siteniz mobil cihazlar için optimize edilmemişse, başınız büyük belada.

Neyse ki, bu güncellemeye hazırlanmak için tam zamanlı bir geliştiriciye ihtiyacınız yok. Yapmanız gereken tek şey sitenizi Mobil Uyumluluk test aracıyla analiz etmek. Test sonucunda sitenizin Google’ın yeni algoritması için hazır olup olmadığını da size söyler.

Website adresi: www.search.google.com/test/mobile-friendly

5. Seed Keywords

Anahtar kelime araştırma araçlarının çoğu aynı şekilde çalışır:

  1. Araca bir tohum anahtar sözcüğü girin.
  2. Yakından ilgili terimlerin bir listesini alın.

Bu yaklaşımla ilgili sorun şudur: Herkes aynı köke sahip anahtar kelimelerini bu araçlara yazar. Aynı kök anahtar kelimeler tamamen farklı bir yaklaşım gerektiriyor. Anahtar kelimeleri ince elekten geçirmek yerine, müşterilerinize sizi çevrimiçi olarak nasıl arayacaklarını sorun. Ardından, bu tohum anahtar kelimeleri en sevdiğiniz anahtar kelime araştırma aracına yazın.

seedkeywords - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

En iyi özelliği, Sorgu Gönder; sonuçlar geldiğinde, size verilen anahtar kelimeleri Google’da arama yapmak için SeedKeywords’ü kullanabilirsiniz. Bu şekilde arama sonuçlarını hızlıca tarayabilirsiniz ve bu anahtar kelimelerin ne kadar rekabetçi olduğunu görebilirsiniz.

Website adresi: www.seedkeywords.com

6. Semrush

SEMRush tüm zamanların en sevdiğim SEO aracı olabilir. Harika özelliklere sahip ücretli bir planı var. Ancak ücretsiz sürüm de oldukça işe yarıyor. Ücretsiz ya da ücretli olsun, SEMRush aynı şekilde çalışır: Kapsamlı bir anahtar kelime analizi yaparak sizin ve rakibinizin anahtar kelimelerini bulur.

Website adresi: www.semrush.com

7. Seobility

SEO, sitenizin tamamını tarar ve aşağıdaki gibi arama motoru optimizasyonu konularında sizi bilgilendirir:

  • Yavaş yükleme sayfaları
  • Engellenen sayfalar
  • Site haritası sorunları
  • Teknik SEO sorunları

Genellikle bu tür şeyleri ücretli SEO araçlarından alırsınız. Seobility size bu verileri ücretsiz olarak veriyor bu yüzden oldukça önemli bir araçtır. En iyi özelliği içerik raporu oluşturması: Bu rapor, size içeriklerdeki SEO ile iligili sorunları olan sayfaların bir listesini verir.

Website adresi: www.seobility.net/en/

8. Keywords Every Where

Bu araç, son zamanlarda favori anahtar kelime araştırma araçlarımdan biri haline geldi. Neden derseniz çünkü, tarayıcınızın arama hacmini, anahtar kelime rekabetini ve TBM bilgilerini gösterir .

keywords everywhere - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

En iyi özelliği toplu yükleme, büyük bir anahtar kelime listesinden veri almak ister misiniz?  10 k anahtar kelimeye kadar bir liste yükleyebilirsiniz 

Website adresi: www.keywordseverywhere.com

9. Browseo

Sitenizi bir arama motorunun gözünden görün. Görünen o ki, arama motorları sitenizi sizden çok farklı bir şekilde görüyorlar. BROWSEO, arama motorlarının sahip olduğu görüntüleme biçimini size sunar.

Aracın en iyi özelliği, SERP Önizleme: Sayfanızın arama sonuçlarında nasıl göründüğünün güzel bir önizlemesini size verir. Bu, başlık ve açıklama etiketinizin SEO dostu olup olmadığını anlamak için yararlıdır. Başlığınızı ve açıklamanızı optimize etmek, daha fazla organik tıklama almanıza yardımcı olabilir.

Website adresi: www.browseo.net

10. Ubersuggest

Yüzlerce anahtar kelime fikri için Google Suggest’i çalıştırın. Ubersuggest basittir: Ubersuggest’e bir anahtar kelime girin ve sizin için google’da otomatik tamamlanan anahtar kelimeleri araştırıp bulsun. Ayrıca, her bir anahtar kelime için, TBM, arama hacmi gibi diğer bilgileri alabilirsiniz.

En iyi özelliği, negatif anahtar kelime filtesi. Bu özellik, görmek istemediğiniz terimleri filtrelemenize izin verir. Örneğin: “ücretsiz” veya “ücretli” terimini kullanan anahtar kelimeleri filtrelemek.

Website adresi: www.neilpatel.com/ubersuggest

11. Google Search Console

Ücretsiz SEO araçları listesi Google Search Console olmadan tamamlanamaz. Neden tamamlanamaz? Çünkü GSC, çok zengin özelliklere sahip bir SEO yazılımıdır. Piyasadaki diğer araçların aksine, verilerin daha anlaşılır olması önemli bir etken. Örneğin, sitenizin SERP’lerdeki sıralamasını kontrol etmek için Google Search Console’u bir sıra izleyici olarak kullanabilirsiniz.

google search console rapor - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

Website adresi: www.search.google.com/search-console

12. Keyworddit

Bu şık ve küçük SEO aracı, insanların belirli alt dizinlerde kullandıkları terimleri çıkarır. Bu araçlarla birkaç dakika geçirirseniz, mükemmel bir anahtar kelime fikri elde edeceğinizi garanti ederim.

En iyi özelliği bağlam, bu özellik size, o anahtar kelimenin kullanıldığı Reddit dizinlerinin bir listesini verir. Bu şekilde, insanların bu anahtar kelimeyi çevrimiçi konuşmalarında nasıl kullandıklarını görebilirsiniz.

Website adresi: www.keyworddit.com

13. Screaming Frog

Saniyeler içinde teknik SEO sorunlarını bulun ve düzeltin. Kabul edelim: Sitenizdeki teknik SEO sorunlarını bulmak çok büyük bir zorluk olabilir. Bu şık araç sitenizi Google benzeri bir tarayıcı kullanarak tarar ve HTTP başlık hataları, javascript oluşturma sorunları, şişirilmiş HTML ve tarama hataları gibi olası sorunların bir raporunu oluşturur.

En iyi özelliği mükerrer içerikler bulabilmesi. Daha önce duymuş olabileceğiniz yinelenen içerik, websitenizdeki içeriklerin aynısının veya bir kaç değişiklikle yeniden yayınlanması anlamına gelir. Neyse ki, yinelenen içeriğe sahip sayfaları hızlı bir şekilde tanıtmak için Screaming Frog aracını kullanabilirsiniz.

Website adresi: www.screamingfrog.co.uk/seo-spider

14. Google Analytics

İnsanların sitenizi nasıl bulduğunu ve etkileşime geçtiğini görün. Aslında Google Analytics gerçekten bir SEO aracı değil. Ancak onsuz bir SEO kampanyası yürütmek neredeyse imkansız. Neden peki? Google Analytics’teki veriler ( Organik trafik, Çıkma Oranı, Trafik kaynakları, Sitede geçirilen süre, Sayfa hızı), SEO çabalarınızın karşılığını alıp almadığınızın bir göstergesidir.

En iyi özelliği, Google Analytics ve Google Search Console entegrasyonu. Google Analytics kendi başına süper güçlüdür. Ancak Google Search Console ile birleştirdiğinizde daha da güçlüdür. Search Console hesabınızı Analytics’e bağlamak, insanların sitenizi bulmak için kullandığı anahtar kelimeler, organik TO’nuz ve daha bir çok yararlı bilgiler sunar.

Website adresi: www.analytics.google.com/analytics

15. Keys4Up

Kullanılmayan anahtar kelime fikirlerinin bir listesini oluşturmanızı sağlar. Keys4Up, ek anahtar kelime fikirleri oluşturmak için özel bir algoritma kullanır. Örneğin, araca “İçerik Pazarlama” yazdığınızda, söz konusu terimin varyasyonlarının bir listesini alamazsınız. Bunun yerine, kişilerin bu terimle ilişkilendireceği anahtar kelimeler alırsınız.

En iyi özelliği, anahtar kelime verme. Keys4Up‘ın bir dezavantajı, size verdiği anahtar kelimeleri kaç kişinin aradığını görememenizdir. Neyse ki, anahtar kelimelerinizi bir CSV’ye dışa aktarabilir ve bu CSV’yi aylık arama hacmi sağlayan başka bir SEO aracına yükleyebilirsiniz.

Website adresi: www.keys4up.com

16. Yoast WordPress Eklentisi

WordPress için en iyi SEO eklentisidir. siteniz WordPress üzerinde çalışıyorsa, Yoast eklentisini mutlaka yüklemeniz gerekir. Piyasadaki en sağlam SEO eklentisidir. En iyi yanı % 100 ücretsiz olması.

Website adresi: ww.wordpress.org/plugins/wordpress-seo

17. Panguin Aracı

Bu araç, arama trafiğinizi bilinen Google güncellemeleriyle ilişkilendirir. Bu nasıl yardımcı olur? Sıralamanızın büyük bir Google güncellemesi sırasında düştüğünü fark ederseniz, neyin yanlış gittiğini anlayabilir ve düzeltebilirsiniz.

En iyi özelliği güncellemeleri açıp kapayabilmeniz. Panguin, belirli bir güncellemede sıfırlamayı kolaylaştırır. Örneğin, yerel SEO’ya odaklanan yerel bir işletmeyseniz, yalnızca Panguin size yerel sonuçları etkileyen Google güncellemelerini göstermesini sağlayabilirsiniz.

Website adresi: www.barracuda.digital/panguin-seo-tool

18. Wordtracker

Wordtracker, anahtar kelime araştırmasına benzersiz bir yaklaşım getiriyor. Bir araca anahtar kelimeler girmek yerine, Wordtracker size bir sayfadaki en yaygın terimleri gösterir. Bu şekilde, rakiplerinizin sayfalarından birine gidip içeriklerinde kullandıkları anahtar kelimeleri alabilirsiniz.

Website adresi: www.wordtracker.com/scout

19. Lipperhey

Güçlü web sitesi analizörü. Lipperhey bir kuruşa mal olmayan tam özellikli bir SEO analizörüdür. En iyi özelliği, anahtar kelimeleri sunmasıdır. Sitenizdeki belirli sayfalara eklemek için bir anahtar kelime listesi edinebilirsiniz.

Website adresi: www.lipperhey.com/en/

20. Bing Webmaster Tools

Sitenizi Bing için optimize etmenize yardımcı olur. Bing Web Yöneticisi Araçları, temelde Google Arama Konsolu gibidir; ancak sadece Bing için çalışır. Bu nedenle, sitenizi Bing’de dizine almak ve sıralamak istiyorsanız, Bing Web Yöneticisi Araçları bir zorunluluktur.

bing webmaster tools - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

En iyi özelliği, anahtar kelime araştırma aracı. Anahtar kelime fikirlerini ve verileri doğrudan Bing’den alın ve Google Anahtar Kelime Planlayıcı’nın aksine, Bing’den gelen veriler kesinlikle organik arama içindir.

Website adresi: www.bing.com/webmaster

21. Dareboost

Sitenizi hız, SEO, güvenlik ve daha fazlası için analiz etmenize yardımcı olur. Dareboost kesinlikle bir SEO aracı değildir. Ancak, sitenizin yükleme hızı ve güvenliği gibi, SEO’yu dolaylı olarak etkileyen şeyler için analiz eder .

dareboost - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

Website adresi: www.dareboost.com/en

22. Siteliner

Siteliner, sitenizi engellenen sayfalar, karışık yönlendirmeler ve bozuk bağlantılar gibi SEO sorunları için tarar. En iyi özelliği, sitenizi diğer sitelerle karşılaştırtırma. Bu, sitenizin yükleme hızını ve sayfa boyutunu Siteliner’in veri tabanındaki diğer sitelerle karşılaştırmanıza olanak sağlar, kıyaslama için oldukça faydalıdır.

Website adresi: www.siteliner.com

23. KWFinder

KWFinder’ın kullanımı oldukça kolaydır. Kullanımının kolay olması, basit işe yaramaz algısı oluşturmasın. Piyasadaki birçok profesyonelin kullandığı yasal bir anahtar kelime aracıdır.

En iyi özelliği, LPS (LPS = Bağlantı Profili Gücü.) Bu özellik, temel olarak size, o anahtar kelime için kaç link vermeniz gerektiğini söyler. Dolayısıyla, LPS’i 50+ olan bir anahtar kelime bulursanız, o terim için sıraya girmek için ciddi bir bağlantı kurma işlemi yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.

kwfinder seo - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

Website adresi: www.kwfinder.com

24. Varvy SEO Aracı

Varvy, son derece havalı bir SEO denetim aracıdır. Çoğu SEO analiz aracı yalnızca size yüzey düzeyinde bilgi verir. Ancak Varvy ile mobil kullanım kolaylığı, eksik alt metin, HTTPS kurulumu, robots.txt analizi ve diğerleri dahil olmak üzere çoğu ücretsiz aracın size göstermediği verilere erişebilirsiniz.

En iyi özelliği, Google Kuralları’nı göre sitenizi test etmesidir. Varvy sadece SEO problemlerinin bir listesini vermez. Ayrıca, düzeltmek için uygulayabileceğiniz özel tavsiyeler verir.

varvy analiz - En İyi Ücretsiz Seo Araçları 2019

Website adresi: www.varvy.com

25. LSI Graph

LSI, anahtar kelimeleri ve sayfa SEO’nuzu bir üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olabilir. İçeriğinizle ilişkili LSI anahtar kelimelerinin bir listesini oluşturur. En iyi özelliği analiz. Analiz, listenizdeki bir LSI anahtar kelimesini derinlemesine incelemenize olanak sağlar. Bu şekilde, kullanmak için daha harika LSI anahtar kelimelerini bile bulabilirsiniz.

Website adresi: www.lsigraph.com

Bu uzun listedeki araçlar, benim favori ücretsiz SEO araçlarım. Sizin kullandığınız ve sevdiğiniz herhangi bir araç var mı?

Mehmet Emin Soylu

backlinko.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.