my lifter - Eşyaları Akıllı Telefonla Taşımak

Eşyaları Akıllı Telefonla Taşımak

Okunma süresi: 1 dakika

Tek bir tıkla eşyalarınızı bir yerden başka bir yere hareket edebileceğinizi ve bunu akıllı telefonunuzla yapabileceğinizi hayal ettiniz mi hiç?

Neden olmasın ki. Daha yeni yeni filizlenmeye başlayan My lifter adındaki bir uygulamayla bu artık mümkün. Ve bunu yapabilmeniz için sadece akıllı telefonunuza bu uygulamayı indirmeniz yeterli. Bundan sonrasını My Lifter sizin için hallediyor.

Nasıl mı? Şimdilik sadece İOS işletim sistemli akıllı telefonlarda kullanılabilen bu uygulama ile bluetooth aracılığıyla sadece akıllı telefonunuzun ekranına dokunarak ağır eşyalarınızı yukarı aşağı doğru hareket ettirebiliyor ve tek bir tıkla bu hareketi durdurabiliyorsunuz. 
Kickstarter platformunu bilenler bilir. Bilmeyenler için kısaca bahsedeyim: tasarımcı, sanatçı, film yapımcısı, gazeteci, müzisyen, mucit, kâşif vs. Kısacası yaratıcı fikir ve bu fikirleri için desteğe ihtiyaç duyan kişileri tek çatı altında buluşturan ve bu projelerine destek sağlamak için fon toplayan bir platformdur. Bu platformun işleyişi ise şöyle: Eğer yaratıcı olduğuna dair bir fikriniz varsa bu fikir ve fikri hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğunuz para miktarını belirleyip bu platformda fikrinizin tanıtımını yapıyorsunuz.

Eğer fikrinizin yaratıcı olduğuna onlarda sizin gibi kanaat getirirse, projeniz bu platformun kendi sitesinde yayınlanıyor. Bundan sonra iş sitenin “kefil” dediği kişilerden belirli bir zaman aralığında (90 gün) belirlenen bütçeyi toplamaya geliyor. Eğer bütçe toplanırsa site bu bütçenin %5’ini pay olarak alıyor. Sizde geri kalan bütçeyle projenizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

İşte bahsettiğimiz bu projede bir Kickstarter projesi. Gelelim bu projenin diğer detaylarına: My lifter 25 kg ’ye olan eşyalarınızı rahatlıkla taşıyabiliyor. Ek vinçlerle desteklenirse kaldırma direnci daha da arttırabiliyor. Şunu da söylemeden geçmeyelim: Eğer bir akıllı telefon sahibi değilseniz de bu uygulamayı kullanabilirsiniz, Tabii bir uzaktan kumanda yardımı ile.

Eğer İngilizce biliyorsanız aşağıdaki videodan projenin detaylarını daha iyi anlayabilirsiniz:

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Merhaba, ben Mehmet Emin Soylu 25 yaşındayım, Fırat Üniversitesinde Türkçe Öğretmenliği okudum. Bloğumda; Teknoloji, Tasarım, Eğitim ve Seo gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.