marka sehir gaziantepe yeni logo - Marka Şehir Gaziantep'e Yeni Logo

Marka Şehir Gaziantep’e Yeni Logo

Okunma süresi: < 1 dakika

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, odalar ve birçok sivil toplum kuruluşunun işbirliğiyle marka şehir Gaziantep’e yeni logo yapıldı.

Gaziantep’in “Türkiye’nin üretken insanları, görülesi, yaşanılası ve daha üretken bir şehir” olarak konumlandırıldığı yeni logoda, ayrıca, kentin tarih boyunca her zaman üretken olduğuna dikkat çekildi.

Büyükşehir Belediyesi başkanlığında, Valilik, sanayi ve ticaret odaları ile önemli paydaşların tümünün dahil edilerek hazırlandığı logo, havaalanı terminalinde, tramvay ve otobüslerde Büyükşehir Belediyesinin projelerinde ve yerel meslek odalarının tanıtımında kullanılabilmesi için 8 farklı şekilde tasarlandı.

Yıldızı binlerce yıldır parlayan Gaziantep, bugün de enerjisinden hiçbir şey kaybetmemiş. Tüm bunlar değerlendirilerek, sayısız yaratıcı çözüm arasından “geometrik desenlerden ilham alınmış” bir logo seçildi.

Bu tasarım, Gaziantep halkının üretkenliğini, uyumunu ve bir arada yaşama ve çalışma kültürünü temsil eden bir metafordur.
Markanın kapsamlı görsel kimliği; farklı stratejik kategorileri temsil edecek bir renk skalası içermektedir.

Ayrıca 8 Şubat tarihinde marka kimliği çalışmamızın lansmanında gösterilecek tanıtım filminde kullanılan fon müziği ise yöresel Şirinnar türkümüzden ilham alınarak uyarlanmıştır.

Gaziantep, tarih boyunca Akdeniz Havzası ile Mezopotamya’yı birbirine bağlamış çok önemli bir köprü niteliğindedir. Doğu ve Batı değerlerinin kusursuzca harmanlandığı İpekyolu’nun üzerindeki ana üretim ve ticaret merkezlerinden biridir. Gaziantep, kökleri on binlerce yıl öncesine uzanan bir şehir…

gaziantepin yeni logosu - Marka Şehir Gaziantep'e Yeni Logo

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

1 thought on “Marka Şehir Gaziantep’e Yeni Logo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.