Miraç kandili mesajları başlıklı yazının kapak görseli.

Miraç Kandili Mesajları 2023

Okunma süresi: 3 dakika

Tüm İslam Alemi’nin Miraç Kandili’ni kutluyorum. Sevdiklerinizin kandilini kutlamanız için; en güzel ve en anlamlı Miraç Kandili mesajlarını sizler için derledim ve resimli kandil mesajları oluşturdum. Ayrıca, sitemizde yer alan regaip kandili mesajlarını ve cuma mesajlarını da okuyabilirsiniz.

Miraç, Hz. Peygamber’in Mescid-i Harâm’dan Mescid-i Aksâ’ya, oradan da göğe yaptığı yolculuğu ifade etmektedir. Miraç Kandili, Recep ayının 27. gecesinde idrak edilmektedir. Sözlükte “yükselmek, yukarı çıkmak” anlamındaki urûc kelime kökünden türemiş olan mi‘râc kelimesi “yukarı çıkma vasıtası, merdiven” demektir. Anlam olarak Hz. Peygamber’in göğe yükselişini ve Allah katına çıkışını ifade eder.

En Güzel Miraç Kandili Mesajları

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah’a emanet olun. Güzel kandiller..

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Af ve namazın müjdeleyicisi Miraç Kandili’miz mübarek olsun. Allah dualarımızı kabul etsin inşallah. Hayırlı kandiller.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamberimizin miraca çıkmasıyla bize verilen müjdeye nail olan ümmetin Miraç Kandili mübarek olsun.

Allah’ım! Recep ve Şaban’ı hakkımızda mübarek eyle, bize Ramazan’a ulaştır. Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul, hizmetiniz daim, saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ise kabul etsin… Amin! Miraç Kandiliniz mübarek olsun.

Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse gibidir. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Tüm Müslüman aleminin mübarek Miraç Kandili’ni kutluyorum… Bu hayırlı günde Allah ‘Barış, Huzur, Sağlık’ nasip etsin.

Miraç Kandilimiz mübarek olsun bu mirac gecemizin ülkemiz ve İslam aleminin miracı olması dileği ile… Hayırlı kandiller diliyorum.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek gecenizi kutlar, hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan dilerim. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun…

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Resimli Miraç Kandili Mesajları

Sosyal medyada paylaşabileceğiniz veya Whatsapp üzerinden sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel ve en anlamlı resimli Miraç Kandili mesajları.

Resimleri indirmek için resmin üzerine dokunup farklı kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz.

mirac kandili mesajlari 04 - Miraç Kandili Mesajları 2023
mirac kandili mesajlari 03 - Miraç Kandili Mesajları 2023
mirac kandili mesajlari 05 - Miraç Kandili Mesajları 2023
mirac kandili mesajlari 02 - Miraç Kandili Mesajları 2023
regaip kandili mesajlari 06 - Miraç Kandili Mesajları 2023
mirac kandili mesajlari 06 - Miraç Kandili Mesajları 2023
regaip kandili mesajlari 01 - Miraç Kandili Mesajları 2023

Resim kaynakları: freepik

Photoshop ve Illustrator ile düzenlemeler yapılmıştır.

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir