mehmetcik kutul amare - Mehmetçik Kut'ul Amare Bomba Gibi Giriş Yaptı

Mehmetçik Kut’ul Amare Bomba Gibi Giriş Yaptı

Okunma süresi: 2 dakika

TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan ve Kut’ül-Amare kuşatmasının gerçek hikayesini konu edinen “Mehmetçik Kut’ul-Amare” izleyenlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Diriliş Ertuğrul’un da yapımcısı olan Mehmet Bozdağ’ın senaryosunu yazdığı ve yapımcılığı üstlendiği Mehmetçik Kut’ul-Amare dizisi, Kut’ül Amare Zaferi’ni konu alarak yola çıkıyor. Mustafa Şevki Doğan’ın yönetmenliğini yaptığı Mehmetçik Kut’ül Amare, Perşembe akşamı yayınlanan 1. bölümünde, dev prodüksiyonuyla dikkatleri üzerine çekti.

Mehmetçik’in göstermiş olduğu üstün başarıyı gözler önüne seren Mehmetçik Kut’ül Amare’nin ilk bölümü Perşembe akşamı sosyal medyada en fazla konuşulan konular arasına girdi.  Dizi sosyal medyada ve rating sonuçlarına göre son yılların en iyi çıkış yapan dizisi oldu.

Vatanım Sensin, Bizim Hikaye gibi dizilerle rekabetin olduğu günde rating sonuçlarına göre TOTAL’de ikinci AB’de birinci oldu. SOMERA araştırma şirketinin ölçümlerine göre 42,2 sosyal rating alarak sosyal medyada da en çok konuşulan yapım oldu.

18 Ocak 2018 Rating Sonuçları:

Mehmetçik Kut'ül-Amare total rating
Mehmetçik Kut'ül-Amare AB rating

Somera Rating

Mehmetçik Kut'ül-Amare sosyal medya raytingi.

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Merhaba, ben Mehmet Emin Soylu 25 yaşındayım, Fırat Üniversitesinde Türkçe Öğretmenliği okudum. Bloğumda; Teknoloji, Tasarım, Eğitim ve Seo gibi konularda yazılar yazıyorum.

1 thought on “Mehmetçik Kut’ul Amare Bomba Gibi Giriş Yaptı

    Abdullah Çınar

    (19 Ocak 2018 - 14:52)

    Vatanım sensinle kıyaslamak manidar olmuş 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.