dijital reklam ajansi - Dijital Reklam Ajansı: İnternet Dünyasının Reklam Uzmanı

Dijital Reklam Ajansı: İnternet Dünyasının Reklam Uzmanı

Okunma süresi: 2 dakika

Yazıda Neler Var?

Dijital Reklam Ajansı: İnternet Dünyasının Reklam Uzmanı

Teknolojinin ilerlemesi ve internet kullanımının yaygınlaşması birçok sektörde olduğu gibi reklam sektöründe de önemli değişikliklere neden oldu. Markalar, dijital reklamların bir ihtiyaç olduğunun farkına varmaya başladı. Bu farkındalık ise yeni bir kavramı hayatımıza dahil etti: Dijital Reklam Ajansı. Gelin bir dijital reklam ajansının neler yaptığına yakından bakalım.

Google Reklam Ajansı: Müşterileriniz Aslında Sizi Arıyor Olabilir

İyi bir dijital reklam ajansı, Google reklamlarını çok iyi yönetmelidir. Çünkü; Google ülkemizde, bir gün içerisinde milyonlarca tekil ziyaretçi çekiyor. Bu ziyaretçiler bir şeyi nasıl yapacaklarını, nereye nasıl gideceklerini ve hatta ne alacaklarını bile Google’a soruyor. Dolayısıyla; Google markalar için benzersiz bir pazar sunuyor. Kullanıcılar, verdiğiniz hizmetler ya da sattığınız ürünlere ihtiyaç duyuyor. Bu yüzden; aslında kullanıcılar Google’da sizi arıyor.

Google reklamları; kullanıcılar, sunduğunuz hizmet ya da ürüne yönelik bir arama yaptığında karşısına sizi çıkarıyor. Ayrıca ürünlerinizle ilgilenen bir kullanıcı herhangi bir internet sitesini ziyaret ettiğinde reklam alanlarında sizi görüyor. Böylece ürün ya da hizmetleriniz, doğru kişilere ve doğru zamanda gösteriliyor. Bu sayede reklamların satışa dönüşme oranı yüksek oluyor. Ayrıca, Google AdWords reklam bütçenizi belirleme yetkisini size bırakarak cebinizi koruyor.

Sosyal Medya Reklam Ajansı: Yeni Medyanın Yeni Reklamcısı

dijital reklam ajansi 02 - Dijital Reklam Ajansı: İnternet Dünyasının Reklam Uzmanı

Sosyal medya; insanların iletişim ve etkileşim halinde bulundukları online platformlardır. Facebook, Youtube ve Instagram gibi sosyal medya platformları milyonlarca insan tarafından kullanılıyor. Bu platformlar; markalara, mal ve hizmetlerine ihtiyaç duyan kişileri bulma fırsatı veriyor. Kaliteli bir dijital medya ajansı ise doğru reklam yönetimini uygulayarak sizleri potansiyel müşterilerinizle tanıştırıyor.

Facebook Reklam Ajansı: Doğru Hedef Yüksek Satış

Aylık kullanıcı sayısı 2 milyardan fazla olan Facebook; her yaştan ve her kesimden insanın kullandığı bir platform. Bu nedenle Facebook’ta ürünlerinizle pazarlayabileceğiniz birçok kişi yer alıyor. Facebook reklamları; hedef kitle belirleme özelliği sayesinde, ürünlerinizi doğrudan hitap ettiğiniz kitleye ulaştırmanızı sağlıyor. Hedef kitle seçimini doğru yapabilmek ise kaliteli bir dijital reklam ajansı ile çalışmaktan geçiyor. Ayrıca Facebook; reklam bütçenizi ayarlamanıza imkan tanıyarak sizleri gereksiz reklam harcamalarından da koruyor.

Instagram Reklam Ajansı: Görselliğin Cazibesi

Instagram da, Facebook gibi geniş kullanıcı kitlesine sahip bir sosyal medya platformu. Instagram reklamları; hikaye, fotoğraf, video gibi reklam türleri ile ürün ve hizmetlerinizi kullanıcıları ile buluşturuyor. Reklamlar farklı bir alanda yer almadığı ve uygulamanın doğal akışı içerisinde gösterildiği için klasik bir reklam izlenimi vermiyor. Böylece, kullanıcıların ilgisini çekebilecek yaratıcı görsellerle satış hedeflerinize ulaşmanızı sağlıyor. Kullanıcıyı içine çekecek görsellerin hazırlanması ve seçimi ise yine kaliteli bir dijital reklam ajansından yardım almaktan geçiyor.

Youtube Reklam Ajansı: Video Reklamın Yeni Adresi

Youtube; günümüzde TV’nin yerini almış olan bir sosyal medya platformu. İçerisinde her yaştan kullanıcı için video içerik barındıran Youtube; reklam verenlerin de vazgeçilmez durağı. Çünkü; Youtube reklamlarınızı ürün ve hizmetlerinize ilgi gösteren kullanıcılara gösteriyor. Ayrıca reklamınız kısa süreli izlenir ya da tıklanmazsa reklam ücreti almıyor. Aylık 1.5 milyar kullanıcıya sahip olan Youtube; sizler için reklamlarınızın analizini de yapıyor. Analizlerin doğru değerlendirilmesi ve uygun reklam politikalarının oluşturulması, yine işinde uzman bir dijital reklam ajansı ile çalışma zorunluluğu doğuruyor.

Neden Bir Dijital Reklam Ajansı İle Çalışmalıyım?

  • Her alanda olduğu gibi internet reklamcılığı da bilgi, tecrübe ve uzmanlık gerektiriyor.
  • Uzman olmayan kişiler tarafından yapılan dijital reklamlar para ve zaman israfı olarak şirketlerin karşısına çıkıyor.
  • Kaliteli bir dijital reklam ajansı, düşük bütçelerle markanızı çok hızlı büyütebiliyor.

Eğer siz de internet reklamlarınızı emin ellere teslim etmek istiyorsanız; Sempeak Dijital Reklam Ajansı‘nı seçerek büyümeye hemen bugün başlayabilirsiniz.

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir