face app nedir - FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Okunma süresi: 2 dakika

Son günlerde, sosyal medyada oldukça popüler olan ve ünlülerin dahi katıldığı yeni bir akım ortaya çıktı. İnsanlar, FaceApp adlı uygulama ile fotoğraflarına yaşlandırma, gençleştirme, cinsiyet değiştirme, sakal bıyık ekleme ve saç rengini değiştirme gibi  çeşitli efektler uygulayarak sosyal medyada paylaşıyorlar. Sosyal medya sitelerinin sayfa akışında, bu tür filtreler uygulanmış fotoğraflar görmüş olmalısınız. İşte, son zamanlarda popüler olan FaceApp uygulaması hakkında bilmeniz gerekenler:

FaceApp nedir?

FaceApp, yapay zeka ile sinirsel yüz hatlarını değiştirebilen, yüz üzerinde eğlenceli veya ürpertici efektler uygulayan bir uygulamadır.  Uygulama, kütüphanenizdeki fotoğrafları kullanabilir veya uygulama içinden bir fotoğraf çekerek içindeki efektleri deneyebilirsiniz. Uygulama, fotoğraf kütüphanenizi tarayarak sadece yüzünüzün bulunduğu fotoğrafları uygulamaya ekler.

FaceApp, yıllar önce popülerleşen Prisma uygulaması gibi fotoğrafları sunucuya yükler ve yapay zeka sayesinde fotoğrafınız üzerinde değişiklik yapmanıza imkan verir. Yalnız şunu unutmamanız gerekir: Uygulamanın kendi sunucusuna yüklenen fotoğraflarınız, hala orada duruyor olabilir veya başka amaçlar için kullanılmak amacıyla depolanıyor olabilir. Bu tür kaygılarınız varsa uygulamayı kullanmayabilirsiniz.

face app unluler - FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?
Sefa Doğanay – Şahan Gökbakar – Cem Yılmaz

FaceApp Nasıl İndirilir?

FaceApp, uygulaması hem Android’de hem de iOS’ta yer almaktadır. Aşağıdaki butonları kullanarak indirebilirsiniz.

FaceApp Nasıl Kullanılır?

FaceApp’ın kullanımı kolaydır ve uygulamanın kamerasıyla çekilmiş yeni selfie fotoğraflarını veya daha önce telefonunuzda bulunan eski fotoğrafları düzenlemenizi sağlar. İsterseniz yeni bir fotoğraf çekerek fotoğraflarınızda çeşitli filtreler uygulayabilirsiniz.

Uygulamanın arayüzü standart fotoğraf düzenleme uygulamalarına benziyor. Düzenlenecek fotoğraf seçildikten sonra, menüyü sağa veya sola kaydırarak efekt seçeneklerinden ücretsiz olanları kullanabilirsiniz. Yaşlandırma, gençleştirme, saç rengi değiştirme gibi özellikler ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bunların haricinde, sakal çeşitlerinin birçoğu ücretli sürümde kullanılabilmektedir.

face app yaslandirma efekti - FaceApp Nedir? Nasıl Kullanılır?

Mehmet Emin Soylu

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir