google yeni menu simgeleri - Google Yeni Masaüstü Tasarımı

Google Yeni Masaüstü Tasarımı

Okunma süresi: < 1 dakika

Google yeni masaüstü tasarımında bir takım güncellemeler yaptı. Birkaç ay süren testlerden sonra, yeni arama çubuğu arayüzünü kullanıma sundu. Google, Mart ayında testlerine başladığı yeni görünümü 13 haziran itibariyle herkesin erişimine açtı.  

Önceden, en üstteki gezinti menüsü yalnızca metinlerden oluşuyordu, bu ufak güncelleme ile birlikte arama sonuçları sayfalarına biraz daha renk renk katılmış oldu. Haber, video, resim, harita, alışveriş vb. için çeşitli arama kategorilerine çeşitli simgeler geldi, bu simgelere tıklandığı zaman hoş bir renk değişimi de meydana geliyor.

İşte Windows bilgisayardan Chrome’un bir ekran görüntüsü. 

google yeni menu tasarimi - Google Yeni Masaüstü Tasarımı

Google, bu tasarımdan önce 2010 yılında masaüstünde ve 2011’de mobil cihazlarda simgelere sahipti. Ancak 2011 yılında ikonları masaüstü versiyonundan çıkardı. Görünen o ki Google zaman zaman geçmişe özlem duyuyor.

Bu Değişiklik Önemli Midir?

Dünyada en çok kullanılan web sitelerinden birinin kullanıcı arayüzünde yapılacak herhangi bir değişikliğin elbette önemi vardır. Ancak arama pazarlamacılarını veya SEO’ları etkileyecek mi diye soracak olursak, bu değişiklik bizi çok fazla etkilemiyor, masaüstü arama sonuçlarında yapılan değişiklikler tamamen kozmetik amaçlıdır.

Mehmet Emin Soylu

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir