en iyi akilli saatler - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Okunma süresi: 12 dakika

Akıllı saatler uzun bir süredir var olmasına rağmen, pratikte işlevsel olması henüz yeni sayılır. Samsung, Apple, Asus, Huawei ve diğer şirketler, akıllı saatler geliştirmek için gece gündüz çalışıyor ve bu deneyimi gerçekten çok daha iyi hale getiriyorlar.

Bunun yanında, geleneksel analog saatlerin mükemmel bir hassasiyetle üretildiği için çok daha iyi olduğuna inanan tüketici zihniyeti de var. Yine de, akıllı saatleri tercih eden birçok tüketici var. Akıllı saat kullanan tüketiciler telefonlarına gelen tüm gerekli bilgileri görüntüleyebiliyorlar, mevcut işletim sistemi ekosistemine bağlı olarak çalışan akıllı saatleri çok faydalı buluyorlar.

En İyi Akıllı Saatler

Akıllı saatler kalp atış hızı sensörü gibi birçok sensöre sahip olduğundan giyilebilir teknoloji deneyimini daha iyi ve aynı zamanda çok yönlü bir şeye dönüştürmelerini sağladı.

Bu noktada pazar her türlü akıllı kol saati ile dolu olduğundan, satın alabileceğiniz en iyi akıllı kol saatleri listesini hazırladım. Listeye göz atmadan önce, akıllı saatlerin tarihsel gelişimini anlattığım yazımı okuyabilirsiniz.

S928 Sports Watch

s928 watch - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler


Çok paraya mal olmayan mükemmel bir akıllı saat arıyorsanız, S928 Spor Watch mükemmel bir seçenek olabilir. Bu, listemdeki en ucuz akıllı saatlerden biri ve bu tür öğeleri test etmek konusunda normalde sıkıntı içindeyken, beni derinden etkileyen bir akıllı saat oldu.

Saat oldukça basit bir şekilde tasarlanmış ve lüks bir ekrana veya yüksek çözünürlüğe sahip olmak yerine, basit, tek renkli bir ekran kullanıyor. Dürüst olmak gerekirse, akıllı saatlerin birkaçının bana göre olduğunu düşünmüyorum ancak; S928 Spor Watch bu konuda harika bir iş çıkarıyor.

Bir ekranın olmadığı durumlarda, S928 Spor Saati, akıllı saatlerde isteyebileceğiniz en iyi özelliklerden bazılarını sunuyor. 

Kalp Hızı Monitörü: Saat, gerçek zamanlı kalp atış hızı güncellemelerini sağlayabilen bir kalp atış hızı monitörüyle birlikte gelir.

GPS: S928 Spor Watch, kullanıcıların spor egzersizi boyunca yaptıkları her hareketi izleyebilmelerini sağlayan yerleşik 3D ivmeölçer + jiroskop3D ile birlikte geliyor.

Dış Ortam Verileri: Saatiniz dış ortam verilerinin kaydını da tutabilir, bu da hava koşullarının dışardaki durumu hakkında gerçek zamanlı güncellemeler alabilmenizi sağlar. Egzersizinizi dikkatlice planlayabilmenize yardımcı olur.

Akıllı saat, hem iOS hem de Android’de bulunan bir uygulama aracılığıyla kontrol edilebilir.  Buna ek olarak, saatin kendisi yalnızca İngilizce’yi desteklerken, uygulamanın toplamda 12 dili vardır. Bu tutarsızlık, İngilizce bilmeyen insanlar için bir sorun olabilir.

Buradaki en iyi şey, uygulamanın geliştirici tarafından sürekli güncellenmesidir, bu nedenle gelecekte ek dillerin ekleneceğini varsayabilirim. 

Sonuç olarak, S928 Android için iyi bir akıllı saattir, ucuzdur, olması gerektiği gibi çalışır ve pili boşa harcanabilecek gereksiz özelliklere sahip değildir. Ben bu

Elbette, gelişmiş özelliklerin eksikliği ve diller endişe vericidir, ancak bir ürünü gözden geçirirken de fiyatı göz önünde bulundurmanız gerekir.

Artıları

 • Basit ve sevimli tasarım
 • İyi görünüm ve yapı kalitesi
 • Sensörlerin bolluğu
 • Android ile çalışır

Eksileri

 • Ekstra özelliklerin ciddi eksikliği
 • Sadece İngilizce dilini destekliyor


Samsung Gear S3

samsung gear s3 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Samsung Gear serisi akıllı saatler içinde doğru hamleler yaparak  pazara hakim olmuştur. Gear S3 kesinlikle en sevdiğim akıllı saatlerden biri.

Kutudan çıkar çıkmaz S3’ün akıllı bir saat olduğu söyleyenebilir; Bu yılın başlarında yayınlanan S3, önceki sürümlerde doğru olan her şeye odaklanıyor ve öncekinden daha fazla özellik içeriyor. 

İşçilik ve kaliteli malzeme kullanımı son derece sevindiricidir. Saat kesinlikle birinci sınıf bir akıllı saat gibi göründüğü gibi bir modaya da uygun.

Piyasadaki diğer akıllı saatlerin aksine, Gear S3 Android Wear’de çalışmıyor, bunun yerine Samsung’un Tizen adlı kendi işletim sistemi üzerinde çalışıyor. İncelememden önce, bu işletim sistemi hakkında şüphelerim vardı, çünkü hala yeni ve bilmediğim bir şey.

Neyse ki, saati bir hafta kullandıktan sonra, işletim sisteminin ümit verici olduğunu söyleyebilirim, ancak önemli uygulamaların eksikliği bazı kullanıcıları uzak tutabilir. Samsung kısa süre önce bu saat için bir güncelleme yayınladı ve çevrimdışı Spotify çalma listelerini 4 GB depolama alanına kaydetmenize izin verdi.

Bu özellik hayatımı kolaylaştırıyor çünkü artık ne zaman dışarıda olsam müzik dinlemek için veri bağlantımı kullanmak zorunda değilim. Gear S3’ün her zaman hareketli bir ekranı var ve standart olarak kullandığım diğer saatlerin aksine muhteşem bir tasarım sunuyor.

Gear S3 ayrıca, herhangi bir akıllı saatte gördüğüm ve en iyiler arasında olan mükemmel bir sezgisel arayüz sunuyor. Ancak bu akıllı saat ahkkında bazı endişelerim var.

Yeni başlayanlar için, saat bileğinizde büyük görünüyor; Şimdi bu tamamen bileklerinin nasıl olduğuna bağlı bir şey. Bu kesinlikle öznel bir mesele, ama yine de bu noktaya değinmenin önemli olduğuna inanıyorum. Hayal kırıklığı yaratan bir diğer şey, bazı önemli uygulamaların olmamasıydı. Bu, tamamen Tizen’in hâlâ geliştirilen bir akıllı saat işletim sistemi olmasından kaynaklanmaktadır.

Artıları

 • Mükemmel yapı kalitesi
 • Güzel ekran
 • Özelliklerle dolu
 • Sensör ve izci dizisi

Eksileri

 • Yeterli uygulama yok
 • Bazı kullanıcılar için çok büyük olabilir


Motorola Moto 360 Sport

motorola moto 360 sport - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Sade ve minimalist tasarıma sahip bu akıllı saat kendini süslü bir şey olarak sunmuyor, aktif kalmayı ve spor yapmayı çok sevenler için tasarlandı. Bunun yanında ortalama bir tüketicinin bunu kullanmasını engelleyecek bir durum yok.

Saat bizi pek çok özellik ile karşılıyor. Tasarım hala sade ve iyi görünüyor. Ancak, hala saat yüzünde bulunan o küçük çenenin varlığını anlamda zorlanıyorum. Bu beni her zaman rahatsız eden bir şeydi ve artık eskisi kadar belirgin olmasa da yine de ufak bir rahatsızlık hissettiriyor. Şimdi Moto 360 Sport ile ilgili en sevdiğim şey açıkçası ekran, ve sadece ekranın kendisi değil, içine giren teknoloji şaşırtıcı.

Şimdi ekranı bu kadar övdüğümün nedeni, ekran herkes için aynı görünse de, Motorola’nın AnyLight ekranı akıllı bir teknolojiyi kullanıyor. Kullanıcı normal ışığın altında saatine bakarken ve saati aktif olarak kullanırken standart LCD ekranına bakar.

Bununla birlikte, saat boşta kaldığında veya saat yüzlerinde doğrudan ışık olduğunda, ekran kendini yansıtıcı bir ekrana dönüştürür. Pebble Time saatlerinde gördüğüm bir ekran. Bu özellik, pil ömrünün korunmasını ve kullanıcının saat ve tarihi kolayca okuyabilmesini sağlamak içindir.

Batarya ömründen bahsetmişken, beklediğim kadar iyi olmadığını söylemek beni üzüyor. Elbette, akıllı saatler diğer cihazlarımızla karşılaştırıldığında daha küçük piller kullanıyor, ancak saatlere birkaç gün boyunca yetecek kadar verimli olmaları gerekiyor.

Ne yazık ki bu durum Motorola Moto 360 Sport’da böyle değil. Tam şarjla ve sık sık kullanmaktan kaçınırsanız, tam gün veya biraz daha uzun süre dayanıyor. Bu birçok insan için kötü bir durum sayılmaz çünkü uyumadan önce cihazları şarja takıyorlar.

Dikkat etmem gereken bir diğer şey ise aktif spor yapan kullanıcılar için yapılmış bir saat olmasına rağmen, saatin üzerinde çoklu spor takibi yapmanıza imkân yok. Spor merkezli bir saat için tuhaf olan bir şey. Son olarak kalp atış hızı sensörü biraz güvenilmez.

Bu sorunlar sizi rahatsız etmiyorsa ve hala en az düzeyde olan, fazla maliyetli olmayan ve işini yapan bir şey arıyorsanız, Motorola Moto 360 satın alabileceğiniz en iyi akıllı saatlerden biridir.

Artıları

 • Basit, pratik tasarım
 • Ekran teknolojisi en iyilerden biridir
 • Rahat ve giymek kolay

Eksileri

 • Pil ömrü hayal kırıklığı yaratıyor
 • Kalp atış hızı monitörü güvenilir değil
 • Çoklu spor takibine sahip değil

Huawei Watch 2

huawei watch2 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Huawei, geleneksel saatlerin tasarım unsurlarını akıllı saatlerin gelişmiş özellikleriyle mükemmel bir şekilde karıştırarak, akıllı saatleri klasik saatlerle alakalı hale getirmeye çalışan şirketlerden biri. Huawei Watch 2, bunu başardıklarının bir kanıtı.

Huawei Watch 2, Android Wear 2.0 ile birlikte geliyor; işletim sistemi orijinal Android Wear’den çok büyük bir gelişme gösteriyor ve kesinlikle orijinalinden çok daha fazla özelliğe sahip.

Saat bol miktarda spor sensörüne ve diğer fitness sensörlerine sahip ve hepsi bu değil; Saat aynı zamanda gerçek zamanlı egzersiz rehberliği olarak bilinen bir özelliğe sahiptir. Saatin içindeki sensörlerin bolluğu sayesinde, zindelik ve aktivite takibi çok önemlidir bu alanda takip edebileceğiniz neredeyse her şeyi izlemenizi sağlar. Ayrıca saatin tek bir şarjla 2 güne kadar dayanabileceğini de söylelim.

Daha fazlasını arayanlar için, Watch 2’nin ayrıca Bluetooth ve NFC ile birlikte geldiğini söylemekten mutluluk duyuyorum. Bu, Android Pay kavramının tamamını, özellikle bulunduğu ülkelerde, çok daha kolay hale getirir. Android’e sahip olmak, ödeme yapmak ve çalışmak neredeyse nakit taşıma amacını ortadan kaldırır.

Tasarım sorunu, Watch 2’nin daha kalın çerçevelerle birleştirilmiş küçük bir ekrana sahip olduğu gerçeğini yansıtıyor. Ekran boyutunun, çerçeveleri düzgün bir şekilde ayarlamak için biraz daha büyük olması sorun olmazdı, ancak durum böyle değil.

Artıları

 • Mükemmel batarya ömrü
 • Android Wear 2.0 şaşırtıcı
 • Saatiniz hafif ve rahattır
 • Android Payı için NFC
 • İzle ayrıca Bluetooth var
 • Ekran şaşırtıcı

Eksileri

 • Küçük ekran boyutu
 • Büyük çerçeve genişliği

ASUS ZenWatch 3

zenwatch3 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

ZenWatch serisi benim en sevdiğim akıllı saat serilerinden biri donanıma gelince Asus’a güveniyorum çünkü basit olmaya odaklanmak yerine geleceğe bakan birkaç akıllı saatten biri.

ZenWatch 3, neredeyse çerçevesiz bir tasarıma sahip, piyasadaki birkaç akıllı saatten biri. Bu, Asus’un geleceğe nasıl hazırlandığını gösteriyor. Saat, modern bir akıllı saat’ten isteyeceğiniz tüm stil öğelerine sahip ve rahattır.

Hiçbir şeyi abartmadan sadece doğru miktarda ekleyerek oluşturuluyor. Ekran, büyük, parlak ve güzel görünüyor ayrıca ekran AMOLED. Bu faktörler kolayca ZenWatch 3’ü pazardaki en iyi ekranlardan birine sahip bir akıllı saat yapar.

ZenWatch 3, genel işçilik ve yapım kalitesi söz konusu olduğunda da mükemmeldir. Asus, ZenWatch 3’te 316L çelik yapı kullandığını söyledi. Şimdi, bu rakamlar birçok insan için önemli olmayabilir, ama burası bahsettiğim mücevher sınıfı çelik.

Saatin yüzü 2,5D Corning Gorilla Glass ile kaplanmıştır, bu da çizilmelere karşı dayanıklıdır. Yine de daha fazla koruma istiyorsanız, her zaman tercih edebileceğiniz bazı ekran koruyucuları satıyorlar.

Batarya ile ilgili olarak, Asus ZenWatch 3, uygun bir batarya ömrüne sahip. Tek bir şarjla birden fazla gün size dayanmayacak, ancak test sırasında standart kullanımda en az 1,5 ila 2 gün alabildim. Bence oldukça iyi.

ZenWatch 3 aynı zamanda fitness izleyicileri gibi temel özelliklerle birlikte isteyebileceğiniz birçok sensörle birlikte gelir. Saatle birlikte verilen aksesuarların detaylarına aynı özen göstermediklerini görmek üzücü. Evet, saatin kendisi son derece sağlam ancak şarj ünitesi için de aynı şeyi söyleyemem.

Sonuç olarak, Asus ZenWatch 3, karışık şeyler çantası; Saatin premium ekranı, iyi batarya zamanlaması, üst yapı malzemesi ve harika tasarımı gibi harika şeyleri var. Bununla birlikte, aynı zamanda iyi bir spor izleme seçeneğiniz ve premium hissetmeyen bir şarj üniteniz de yok.

Bunların hepsinde bir sorun yoksa, Asus ZenWatch 3’ü satın almak hiç akıllıca değil, çünkü en iyi akıllı saates 2017’den biri.

Artıları

 • Şaşırtıcı işçilik
 • AMOLED ekran
 • Hafif ve rahattır
 • İyi pil ömrü

Eksileri

 • Yeterli spor sensörü yok
 • Şarj yuvası ucuz hissettiriyor

Apple Watch 3

apple watch 3 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Eski nesil Apple Watch’tan bir adım ötedeki bu akıllı saat, olayları olduğundan daha iyi hale getiriyor. Yine benzer bir kutu açma deneyimine sahipsin ve saatin bile ilk sürüme kıyasla çok farklı görünmediğini, ancak kaputun altındaki tüm değişikliklerin orada olduğunu not etmek önemlidir.

Saati açtığımda, muhteşem OLED ekran beni etkiledi. Parlaklık inanılmazdı, bir akıllı saatten böylesine bir şey beklemek çılgınca gelebilir. Neyse ki, ekran saatle ilgili tek iyi şey değil. Spor takibi söz konusu olduğunda, bu pazardaki en büyük marka olabilir. Belki de asla kullanmayacağınız sensörler var.

Sadece bu değil, fitness takip uygulamaları bile o kadar iyi ki Apple’ın OS4 uygulamasında ortaya koyduğu işi takdir etmek gerek. Saat aynı zamanda GPS ile birlikte gelir ve her şeyi çok yönlü hale getirir ve herhangi bir sorun yaşamadan faaliyetlerinizi kolayca izlemenizi sağlar. Pil ömrü resmen 2 – 18 saat arasında, normal kullanımda 2-3 gün bile yetecek kapasiteye sahip.

Apple, büyük ölçüde performansa odaklanan bir şirkettir, eski cihazları bile performanslarından fazla bir şey eksiltmez. Apple Seri 3’ün performansı çok iyi; hızlı ve son derece çabuk. 

Saati bedeninize ve tercihlerinize bağlı olarak ayarlayabileceğiniz birkaç model mevcuttur:

 • 38mm ve 42mm alüminyum (Gümüş, Boşluk Gri ve Altın)
 • 38mm ve 42mm Nike + (Özel Spor bantlı Gümüş ve Uzay Gri alüminyum)
 • 38mm v e 42mm çelik (Gümüş ve Uzay Siyah çelik)
 • 38mm & 42mm Edition (Yumuşak Beyaz / Çakıl ve Gri / Siyah Spor Bantlı Beyaz ve Gri Seramik)

Sonuç olarak, Apple Seri 3 harika bir pil ömrüne, güzel ekrana ve önyükleme yapmak için mükemmel bir pil ömrüne sahip, insanların akıllı saat deneyiminden tam olarak yararlanmasını sağlar.

Sevmediğim tek şey, saatin selefine benzer bir şekilde görünmesi, ancak bu tamamen öznel bir özellik diğer tüketiciler bunu sorun etmeyebilir.

Artıları

 • Muhteşem OLED ekran
 • Mükemmel batarya ömrü
 • Özelliklerle dolu
 • Fitness takipçilerinin bolluğu
 • Uzun uygulama listesi

Eksileri

 • Eski Apple saatine benziyor

Garmin Fenix ​​3 

garmin fenix 3 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Garmin, birçok alanda gördüğümüz GPS teknolojilerini üretmesiyle tanınan bir firma. Garmin Fenix ​​3, akıllı saatlerin kutsal kâsesi olarak kolayca adlandırılabilir çünkü bir üst seviye akıllı saatten isteyeceğiniz tüm özelliklerle donatılmıştır. Büyük, güzel ve parlak bir ekrana sahip. Aynı zamanda sert bir çerçeveye sahiptir.

Garmin Fenix ​​3’teki batarya, güçlü noktalarından biri. Pili bir hafta önce şarj ettim ve bir haftalık kullanımın ardından hala yüzde 50 kaldı. Bu bir akıllı saatte gördüğüm en iyi batarya performansı bu da Garmin Fenix ​​3’ü bir numaralı tercihim yapıyor.

Fenix ​​3 ile ilgili gerçekten etkileyici bir şey de GPS izleme sisteminin harika çalışması.  Garmin’in GPS teknolojisinde ne kadar iyi olduğuna bağlı olarak bu sürpriz olmamalı. Şirketin uzmanlığını ürünlerine de yansıttığını görmek güzel.

Saat aynı zamanda 100 metreye kadar suya dayanıklıdır, suya dayanıklı olarak piyasadaki en iyinin en iyisini kolayca geçer. Duşlara, yüzmeye, dalışa götürebilirsiniz.

Garmin Fenix ​​3’ün Apple Watch veya Android Wear saatlerinin yerine geçmeye çalışmıyor kendi işletim sistemini, kendi uygulama mağazasını kullanıyor yani kendi kimliğini korumayı başarıyor. Böylelikle rekabeti de başlamadan bitiriyor.

Sonuç olarak, Garmin’in kendi piyasasını oluşturan bir akıllı saat yaratmada harika bir iş çıkardığını söyleyebilirim. Sadece bu değil, yakın gelecekte piyasaya girecek daha birçok akıllı kol saatinin de bir ölçütü olacak.

Artıları

 • Sınıfında en iyi pil ömrü
 • Premium İşçilik
 • Özelliklerle dolu
 • Bir saatteki en iyi GPS
 • Mükemmel görüntü

Eksileri

 • İzleme haritalarını desteklemiyor
 • Golf etkinliği izleyicisi yok

Apple Watch 4

apple watch 4 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

2019 yılında mevcut olan tüm giyilebilir ürünler arasında, Apple Watch en gelişmiş platforma sahip. Aynı zamanda rakiplerinden daha çekici teknolojik olarak daha iyi.

Hiç şüphe yok ki, akıllı saatler söz konusunu olduğunda Apple tahtını asla elinden bırakmaz. Öncelikle, sadece teknoloji bağımlılarından değil, genel halktan, ilgi çekici bir ton yaratan tek akıllı saat. Bu ilgi Apple’ın rakiplerine olumsuz olarak yansıdı ve Apple akıllı saatlerinin dört kuşak boyunca hayatta kalmasına yardımcı oldu.

Apple Watch, kalp ritminizi izleyebilir ve düzensiz bir şey tespit ederse doktora görünmenizi önerebilir, acil servisleri arayabilir ve koşunuzu izleyerek sizi sağlıklı tutar. Bu hayat kurtarıcı özellikler insanların bir Apple Watch için geleneksel saatlerini bırakmalarının ana nedenidir.

Son olarak, teknoloji ile moda arasındaki çizgiyi saptayan tek cihaz. Bu piyasada bulunan mevcut saatlerden iyi görünen akıllı saat.

Her nesil, Saati mükemmelleştirmek için uzun bir yol kat etmiş küçük gelişmeler gördü. Seri 2, su geçirmezlik ve GPS ekleme ve Seri 3, hücresel iletişim ekleyerek daha da geliştirildi, böylece iPhone’da olmasa da saat tasarımında orijinal tasarıma sadık kalabildi.

Artıları

 • Şaşırtıcı tasarım
 • Hayatınızı kurtarabilir
 • İyi pil ömrü

Eksileri

 • Android telefonlarla çalışmıyor

Samsung Galaxy Watch

galaxy watch - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Galaxy Watch, iPhone’un en güçlü rakibi. Android kullanıcısıysanız en iyi akıllı saat budur, ancak iOS’taki Apple Watch ile tam olarak rekabet edemez.

Dairesel ekran Apple Watch ile aynıdır ve yenilikçi dönen çerçeve ve akıcı çalışan Tizen OS, çoğu Android akıllı telefonla ve hatta iPhone’larla çalışır.

Bu iki platformla uyumlu olması kesinlikle daha fazla insana hitap etmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda çok iyi bir batarya ömrüne sahiptir modele bağlı olarak üç ile 6 gün arasında batarya performansı sergiliyor.

Bununla birlikte, Galaxy Watch’ın Apple Watch’a göre giyilmesi fazla konforlu değil ve uygulama ve aksesuar ekosistemi karşılaştırıldığında Apple’a göre sönük kalmaktadır.

Artıları

 • Bezel ve UI
 • Mükemmel pil ömrü

Eksileri

 • Biraz garip görünüyor
 • Uygulama sayısı az

Tag Heuer Connected Modular 45

tag heuer conneted 45 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

TAG’ın akıllı saat pazarındaki ikinci denemesi olan Connected Modular 45, tamamen dairesel ekranı ve sportif görünümlü kasasıyla geleneksel mekanik bir saati taklit eden yakışıklı görünümlü bir cihaz. 

Modüler 45 , Android Wear kullanan cihazların üzerinde bir sınıftır bu
inkar edilemez ve lüks akıllı saat pazarındaki tek rakibi olan Apple Watch çeşitlerine göre daha estetik olarak tercih edilir.

En üst düzey ve lüks akıllı saati arıyorsanız, Connected Modular 45’ten başkasına bakmayın. Eğer gerçekten saatlerden ve teknolojiden hoşlanıyorsanız Apple Watch dışındaki tek alternatif bu saattir.

Artıları

 • Premium marka
 • Harika tasarım

Eksileri

 • Pahalı

Skagen Falster 2 Smartwatch

skagen falster 2 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Daha küçük bir şey arıyorsanız, Skagen Falster 2 deneyin. Muhtemelen satın alabileceğiniz en iyi WearOS akıllı saattir. Pek çok Android akıllı saat zarif olarak tanımlanamaz, ancak Skagen, oldukça sade ve zarif bir tasarıma sahiptir.

Falster 2, bu listedeki diğer birkaç akıllı saat gibi, Google Asistan, akıllı telefon bildirimleri, etkinlik izleme, dünya saati, hava durumu ve daha fazlasını içeren Google’ın WearOS işletim sistemi tarafından desteklenmektedir.

Pil tasarruflu arama tek bir şarjla 24 saate kadar kullanım imkânı sağlar ve değiştirilebilir kayışlar görünümünüzü özelleştirmenize olanak tanır.

Artıları

 • Küçük tasarım
 • Tasarım seçenekleri
 • Zarif

Eksileri

 • Etkinlik takibi için ideal değil

Emporio Armani Art5003

armani art5003 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Daha geleneksel bir saat, moda markalarından yapılan saatleri tercih ediyorsanız, Emporio Armani Art5003’ü inceleyin. Analog saat yapımcısı Fossil tarafından üretilen ve Android Wear ile çalışan şaşırtıcı derecede iyi bir cihazdır. 

Fossil, bu saatleri geliştirebilmek için çok para harcadı ve bu cihaz da bunun işe yaradığını gösteriyor. Art5003, Motorola ve ASUS gibi daha köklü teknoloji markalarına karşı gerçek bir rakip.

Artıları

 • İyi tasarlanmış metal kasa
 • Seyahat çantası

Eksileri

 • Deri kayışı ucuz hissediyor
 • Hoparlör ızgarası

Huawei Gt Watch

huaweiwatch gt - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Huawei Watch GT, bu listedeki tüm diğer akıllı saatlerden farklı. Bu, bir akıllı saat ile fitness performans izleyen cihaz arasında kalmış bir karışım gibi adeta.

Bir akıllı saat gibi görünüyor, yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip. Temel sistem uygulamalarını bile (takvim gibi) çalıştırabilir ve çağrılar ve mesajlar hakkında sizi uyarabilir. Ancak, üçüncü taraf uygulamaları çalıştıramaz ve saat yüzlerini kişiselleştiremezsiniz.

Başlıca odağı, fitness izleme üzerine, Watch GT’nin yaşam tarzınızı ve egzersizlerinizi takip etmesi. Kalp atış hızı sensörü ve GPS’i var. Elbette, Strava veya diğer fitness uygulamalarının entegrasyonu olmadan sadece spor acemilerine hitap etmesi daha muhtemeldir. En etkileyici özelliği, pil ömrünün yaklaşık 30 gün sürmesidir, yani teorik olarak yılda 12 kez şarj etmeniz gerekir.

Artıları

 • Pil ömrü
 • Ekran

Eksileri

 • Uygulama sayısı az
 • Çok basit

Apple Watch 5

apple watch 5 - 2019’da Satın Alabileceğiniz En İyi Akıllı Saatler

Apple, son birkaç senedir giyilebilir cihazlar konusunda lider konumunda. Bunun şüphesiz en büyük destekçisi ise Apple Watch akıllı saatler serisidir. iPhone’lar ve tüm diğer Apple cihazları ile kusursuz biçimde çalışan saat, bu yüzden birçok kullanıcı tarafından tercih edilmekte.

Apple, geçen hafta gerçekleştirdiği etkinlikte yeni iPhone’ları tanıtmakla kalmadı, diğer cihazlarını da güncelledi. Bu noktada şirketin akıllı saati de yenilendi. 

Apple, daha önceki sızıntılarda ortaya çıktığı gibi, bu sene de Apple Watch’ın tasarımını fazla değiştirmedi. Yuvarlanmış kare tasarımdan vazgeçmeyen şirket, bununla beraber cihazın donanımını da iyileştirdi. Önceki modellerde olan tüm parçalara bir revizyon geçildiği söylenirken, net detaylar paylaşılmadı.

Artıları

 • Başarılı sağlık sensörleri
 • Pusula

Eksileri

 • Pil kapasitesi
 • Fazla yenilik yok

2019’da alabileceğiniz en iyi akıllı saatleri anlattığım makalem umarım akıllı saat alırken sizlere yardımcı olur.

Makale: Mehmet Emin Soylu

Kaynaklar: 10beasts.com t3.com

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Merhaba, ben Mehmet Emin Soylu 25 yaşındayım, Fırat Üniversitesinde Türkçe Öğretmenliği okudum. Bloğumda; Teknoloji, Tasarım, Eğitim ve Seo gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.