berat kandili mesajları yazısının öne çıkarılan görsel.

Berat Kandili Mesajları 2022

Okunma süresi: 4 dakika

Tüm Müslüman Alemi’nin Berat Kandili’ni kutluyorum. Sevdiklerinizin kandilini kutlamanız için; en güzel ve en anlamlı Berat Kandili mesajlarını sizler için hazırladım ve resimli kandil mesajları oluşturdum. Ayrıca, sitemizde yer alan miraç kandili mesajlarını ve cuma mesajlarını da okuyabilirsiniz.

Berat Kandili, Şaban ayının on beşinci gecesidir. Asıl yazılışı “Berâet”tir. Berat Türkçe sözlükte; “bir zorluktan kurtulmak ve beri olmak” demektir. Ayrıca bu geceye bereketli bir gece anlamına gelen “Leyle-i Mübâreke” denilmektedir. Allah’ın affı ve bağışlaması ile günah yükünden kurtulacağı umularak bu geceye Berat gecesi denmiştir.

Berat Kandili’nin Önemi Nedir?

Bu gecede, bir yıl içinde olacak bütün işler, hükme bağlanıp yerine getirilmesi için Cenab-ı Hak tarafından meleklere verilir. Gecesini ibadet ve dua ile gündüzünü oruçlu geçirmek çok faziletlidir. Hiç şüphesiz ki Berat’ın en derin anlamı af ve bağışlanmadır. Peygamber Efendimiz (sav) bu gecede Allah’a çokça ibadet edilmesini, gündüzünde ise oruç tutulmasını tavsiye etmiştir.

En Güzel Berat Kandili Mesajları

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller

Kalplerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi! Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle. Niyetlerimizi ihlaslı kıl ve bize bahşettiğin bütün şeylerde de bereket ihsan eyle ya Rabbi! Hayırlı nurlu kandiller.

Allah gönlünüzden geçen her duayı hakkınızda hayırlı ise kabul etsin. Amin! Hayırlı kandiller…

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah’ım! Bizleri Regaip’le sana rağbet eden, Miraç ile yücelen, Berat ile kurtuluşa eren, Kadrini idrak ederek Ramazan’ın sonunda cenneti hak eden kullarından eyle! Kandiliniz mübarek olsun.

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Sana karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, çiğdemin neşesini, lalenin gururunu, İslam’ın nurunu buket olarak gönderiyorum. Berat Kandilin mübarek olsun…

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Berat Kandiliniz mübarek olsun.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

Kandiller berekettir, umuttur, nurdur, gözyaşıdır, yakarıştır, özlemdir. Bu kutlu gecede dualarınız kabul ve makbul olsun. Berat kandiliniz mübarek olsun.

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Resimli Berat Kandili Mesajları

Sosyal medyada paylaşabileceğiniz veya Whatsapp üzerinden sevdiklerinize gönderebileceğiniz en güzel ve en anlamlı resimli Berat Kandili mesajları.

Resimleri indirmek için; resmin üzerine basılı tutun açılan menüde yer alan resmi indir seçeneğine tıklayın. İndirmek istediğiniz görsel cep telefonunuza kısa sürede inecektir.

berat kandili mesajlari 01 - Berat Kandili Mesajları 2022

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Kandiliniz mübarek olsun.

berat kandili mesajlari 03 - Berat Kandili Mesajları 2022

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammed’i (s.a.s.) hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice gecelere. Berat Kandiliniz mübarek olsun.

berat kandili mesajlari 02 - Berat Kandili Mesajları 2022

Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

berat kandili mesajlari 04 - Berat Kandili Mesajları 2022

İnşallah bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Berat kandiliniz mübarek olsun…

berat kandili mesajlari 06 - Berat Kandili Mesajları 2022

İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Berat Kandilinizi Kutlarım.

regaip kandili mesajlari 06 - Berat Kandili Mesajları 2022

Bugün, ellerini semaya, gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli incilerini onun için saç. Çünkü bugün kandil, berat kandilin mübarek olsun.

regaip kandili mesajlari 05 - Berat Kandili Mesajları 2022

Ruhu aşk ve muhabbet mührüyle damgalı, kalbi kutsi dava ile sevdalı, sinesi heyecan, coşku tufanı ve şükür notaları ile örülmüş güzel insan, kandilin mübarek olsun.

Resim kaynakları: freepik

Adobe Photoshop ve Adobe Illustrator yazılımları ile düzenlemeler yapılmıştır.

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir