all in one seo pack 3 0 - All In One Seo Pack Güncellendi

All In One Seo Pack Güncellendi

Okunma süresi: 3 dakika

Bir WordPress SEO eklentisi arıyorsanız, muhtemelen All in one seı pack ile karşılaşacaksınız, çünkü şimdiye kadar oluşturulmuş en popüler WordPress eklentilerinden biridir.

Yazıda Neler Var?

All In One Seo Pack Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), web sitenizin Google ve diğer arama motorlarında daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olur. AIO Seo Pack, wordpress için, SEO dostu bir kurulum sağlarken, SEO’yu geliştirmek için meta etiketleri ekleme, XML site haritası oluşturma, yinelenen içerikten kaçınma gibi birçok şeyi yapabilirsiniz.

All In One Seo Pack 3.0’da Sunulan Yenilikler

Uzun zamandır köklü bir değişiklik yapmayan AIO Seo PAck, geçtiğimiz günlerde birçok yeni özellik sunan 3.0 sürümünü yayımladı. İşte eklentiye getirilen yenilikler:

UI değişiklikleri

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, AIO Seo Pack’deki özelliklerin ve ayarların miktarı önemli ölçüde arttı ve bu nedenle kullanıcı deneyimini artıracak yenilikler yapıldı. 3.0 versiyonunda kullanıcı deneyiminizi geliştirecek, ihtiyaç duyulan UI değişikliklerini sunmaktadır.

Daha basit menü yapısı

SEO ayarlarınızı değiştirmek için sayısız saatler geçiriyorsanız, eklentide kullanılan menünün oldukça uzun olduğunu fark etmişsinizdir. Yeni sürümle birlikte, daha beyaz ve sade bir tasarım kullanılarak daha basit bir düzen elde etmek için gereksiz olabilecek ayarlar çıkarıldı.

Modern kullanıcı arayüzü

Kullanıcı arayüzü yeni basit renklerden oluşan modern bir tasarıma kavuşmuş. Bu sürüm sayısız CSS değişikliği ile birlikte geliyor. Menüler, WordPress 5.0’a ve özlem duyduğumuz minimalist tasarımlara uygun, modern görünümle daha iyi bütünleşmeleri için yeniden düzenlendi.

aio seo pack menu - All In One Seo Pack Güncellendi

Noindex sayfaları site haritasından çıkarıldı

İndexlenmesini istemediğiniz sayfalar ve özel gönderi türleri, noindex olarak ayarlandığında site haritasına dahil edilmiyor. Bunun için, hangi içerik türlerini noindex olarak işaretlediğinizi görebilmeniz için, genel ayarlar menüsünü kontrol etmenize artık gerek yoktur.

Yeni “Hariç Tutulan Terimler” ayarı, “Hariç Tutulan Kategoriler” ayarının yerine geçiyor ve taksonomi terimlerini ve bunlara atanmış tüm yayınları site haritasından hariç tutmanıza izin veriyor.

Yandex ve Baidu doğrulama

Yandex ve Baidu’nun Rusya ve Çin’deki en büyük arama motoru sağlayıcıları olduğunu ve Google’ı yerel pazarlarında büyük bir farkla geride bıraktıklarını biliyor muydunuz? Genel Ayarlar menüsüne iki yeni alan eklendi.

Yeni ve kullanımdan kaldırılmış başlık makroları

Eski sürümde olan, %blog_title% ve %blog_description% makroları kullanımdan kaldırıldı yerine %site_title% ve % site_description% makroları getirildi. WordPress başlangıçta bir blog platformu olarak başladı, ancak bundan daha fazlası olan bir şeye dönüştü kısaca değiştirilen makrolar bunu ifade ediyor.

Site haritası dizinleri ve sayfalama için varsayılan değer

XML site haritası modülü şimdi varsayılan olarak, site haritası dizinlerine ayarlanmıştır. Ayrıca, her site haritası için varsayılan URL sayısı 50.000’den (en fazla) 1.000’e düşürülmüştür. Bu değişikliklerin her ikisi de, XML Site Haritası modülünün büyük sitelerdeki performansını artırmak için yapılmıştır.

Geçen yılki 2.9 sürümünde, XML Site Haritası modülüne görüntülerin dahil edilmesi gibi bir dizi yeni özellik eklendi ve site haritası dosyalarınızı dinamik bir şekilde oluşturabilmeniz için oldukça önemli bir katkı yaptı.

Başlı ve açıklama sayıları

Açıklamalar 1000’den 200 karaktere indirilmiştir, çünkü bu çoğu sosyal medya sitesi için en uygun miktardır. Ayrıca, Sosyal Meta modülündeki ana sayfa için, title ve açıklama alanlarının artık karakter sayaçları var.

Kaldırılan özellikler

Eklentiden bazı özellikler kaldırıldı çünkü halihazırda bu özelliklerin desteklediği alanlar kullanımdan kaldırıldı.

Site haritası sıkıştırma

Artık site haritası sıkıştırması desteklenmiyor. Yıllar önce, bant genişliği kısıtlandığında, site haritası dosyalarının sıkıştırılması, web sunucuları ve arama motorları arasında aktarılması gereken verilerin azaltılmasına yardımcı olduğu için daha önemliydi.

Bugün bu konu artık önemli değil. Aslında, site haritası sıkıştırması yalnızca site haritanızı dinamik olarak oluşturmak için harcanan zamanı artırır, bu yüzden bu işlev tamamen kaldırıldı.

Site haritanızın yalnızca sıkıştırılmış sürümünü Google Arama Konsolu’na veya diğer web yöneticisi araçlarına gönderdiyseniz, bunu standart (sıkıştırılmamış) URL’yi göndermek üzere değiştirmenizi öneririz. AIO Seo Pack, sıkıştırılmış site haritanızın eski URL’sini otomatik olarak sıkıştırılmamış site haritanıza yönlendirir, ancak bu yönlendirmenin sunucu sorunları nedeniyle oluşmadığı durumlar olabilir.

Google+ desteği

Google+ desteği kaldırıldı. Çünkü, Google Plus, Nisan ayında kalıcı olarak kapatıldı, bu nedenle tüm ilgili ayarları ve özellikleri AIO Seo eklentisinden kaldırıldı.

Yeni özellikleri ile All in one seo pack, harika işler başarsa da yeni yıl itibari ile Rankmath adlı seo eklentisini kullanmaya başladım. Bu eklenti ile ilgili çok yakında bir rehber yayımlayacağım.

Yazar: Mehmet Emin Soylu

Ben Mehmet Emin Soylu 2008 yılından bugüne, İnternet ve teknoloji ile ilgileniyorum. Teknoloji, tasarım ve eğitim gibi konularda yazılar yazıyorum.

5 thoughts on “All In One Seo Pack Güncellendi

  Çiğdem Özkan

  (16 Temmuz 2019 - 09:51)

  All in one seo pack, şimdiye kadar kullandığım en iyi seo eklentisi. Yoast da kullandım ama yoast istediğim sonucu vermedi.

  Deniz Kula

  (23 Eylül 2019 - 03:57)

  Sitenizi ilgiyle takip ediyorum yazı çok bilgilendirici.

  Cem Erdinç

  (6 Ekim 2019 - 07:58)

  Bugünlerde bunlar gibi mükemmel bir yazı bulmak zor.
  Sizin gibi insanları gerçekten takdir ediyorum! Kendine iyi bak!!

  Mustafa Eroğlu

  (20 Ekim 2019 - 05:41)

  Aio seo pack, gayet kullanışlı ama Yoast daha iyi değil mi?

   Mehmet Emin Soylu

   (21 Ekim 2019 - 08:03)

   Önceden AİO Seo pack kullanıyordum ama artık Yoast kullanıyorum. Dediğiniz gibi Yoast daha verimli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir